AKTUÁLNĚ / Doprava

Trutnov zřídí provizorní parkoviště na Zelené Louce
Plocha prˇed ZSˇ Mla´dezˇnicka´. 
Autor / zdroj foto: David Jelínek

Trutnov

Z důvodu rekonstrukce obchodního domu Kaufland a přilehlých parkovišť ubyde prostor, kde mohou zaparkovat svá vozidla obyvatelé Tiché ulice na Zelené Louce. Trutnovská radnice se proto rozhodla zřídit dočasné parkoviště, aby tamním obyvatelům alespoň částečně usnadnila parkování.

„Vytyčili jsme prostor před budovou Základní školy Mládežnická, kde vznikne až 35 provizorních parkovacích stání. Z části jde o betonovou plochu a z části o zatravněnou, kterou jsme zavezli recyklátem a zpevnili,“  vysvětluje Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Parkoviště bude sloužit od pondělí 12. dubna po dobu rekonstrukce obchodního domu Kaufland, tedy zhruba 3-4 měsíce. Po dokončení rekonstrukce bude plocha uvedena do původního stavu. Dočasnou úpravu realizují Technické služby Trutnov, s. r. o. Náklady na jeho výstavbu činí zhruba 200.000 Kč.

„Jsme si vědomi, že situace s parkováním na Zelené Louce je komplikovaná. Chceme dočasnou parkovací plochou obyvatelům Tiché ulice alespoň trochu pomoci, než bude parkoviště u Kauflandu opět k dispozici,“ dodává trutnovský starosta.

Autor / zdroj: Michaela Dědková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.