SPORT / Hokej

Popis:
12.10.2017

Kladno ve šlágru kola porazilo České Budějovice

KLADNO / ČESKÉ BUDĚJOVICE

Rytíři proti Motoru od úvodní třetiny ztráceli, díky brankám Kloze a Kubíka ovšem vývoj utkání otočili. České Budějovice ještě dokázali srovnat, jenže v závěrečném dějství se už trefili pouze Strnad s Redlichem. Kladno tak zvítězilo 4:2 a v tabulce se posune právě před soupeře z jihu Čech.

Zápas odstartoval ve velikém tempu a hned od úvodního buly bylo vidět, že se jedná o souboj čtvrtého s druhým. Jako první se do nebezpečnější možnosti dostali hosté, za něž vyrazil do úniku Fillman, jenže Kehar se dobře vrátil a bodyčekem jej zastavil. Po Kružíkově útočném výpadu pak zahrozil opět Motor a tentokrát se dostal do vedení. Vlastimil Dostálek předvedl veliký důraz, natlačil se přes Matulu až do brankoviště a dorazil volný kotouč za Kopřivova záda – 0:1. Domácí dostali následně k dispozici početní výhodu, během níž sice soupeře zamkli před Kváčou, až na Štindlovu dělovku si ovšem žádnou možnost nevytvořili. Při další přesilovce už si Rytíři počínali lépe – Kehar tečoval prudkou střelu do betonu a Strnad vzápětí zasáhl rameno hostujícího brankáře. Už při hře v pěti na obou stranách poté našel Přikryl před odkrytou klecí volného Strnada, jenž v těžké pozici poslal puk jen vedle bližší tyče.

Do druhé třetiny vletěli Kladenští mnohem lépe než soupeř a jejich aktivitu utlumilo až Tůmovo vyloučení. Ještě předtím ale stihl z mezikruží vypálit Kloz a poté z otočky po objetí branky dorazit Machač. Žádná z šancí domácích však nevedla ke kýženému výsledku. Ještě před koncem oslabení pak Rytíři vyrazili do přečíslení dvou na jednoho a Strnad v obrovské možnosti nezvolil ideální možnost zakončení a zasáhl hostujícího brankáře. Až po chvíli vyslal Machač do přečíslení dvou proti gólmanovi Lorraina s Janem Klozem a druhý jmenovaný už střelou z první nezaváhal a rozvlnil síť – 1:1. Vyrovnávací branka domácí nakopla a zakrátko přišel druhý zásah. Adam Kubík sebral vyražený puk a bekhendem jej zasunul až za přesouvajícího se Kváču – 2:1. Po dvou obdržených brankách byli Českobudějovičtí jako opaření a opět zlepšit svoji hru dokázali až během přesilové hry. Žiga Pavlin vystřelil od modré a prostor před Kopřivou byl tak zahuštěný, že kotouč propadl až do sítě – 2:2.

Motor vletěl do třetí části jako hurikán, avšak velikou aktivitu přerušilo brzké vyloučení. Přesilovku pak Rytíři ještě nevyužili, jenže krátce po jejím skončení skončil puk přece jen v kleci. Kubík našel na pravém kruhu Jakuba Strnada, jenž vypálil přesně k protější tyči – 3:2. Hra se následně pořádně zrychlila a kotouč se rychle přesouval mezi oběma brankami. V přečíslení našel Přikryl pěkně na druhé straně Kubíka, který se střelou chvíli počkal a poté vystřelil jen těsně vedle. Horké chvilky nastaly pro Motor poté při přesilové hře, kdy obrovský přehled předvedl Svedlund, který vyslal vpřed Redlicha. Domácí sedmnáctka ovšem mířila příliš vysoko. Sedm minut před koncem pak Rytíři mohli navýšit svůj náskok při přesilové hře. Strnad dostal puk krásně do mezikruží a jeho přízemní střela zasáhla Kváčův natažený beton. Veliké drama tak trvalo až do závěrečných dvou minut. Pak pláchl obraně Tomáš Redlich, roztáhl Kváču a uklidil puk mezi jeho betony – 4:2. Hosté si pak ještě vyzkoušeli hru bez gólmana, ale nedokázali už ani snížit kladenský náskok.

OHLASY PO ZÁPASE

Pavel Patera (Rytíři Kladno): "Začali jsme špatně a můžeme být rádi, že to po prvních deseti minutách nebylo 0:2 nebo 0:3. Tam nás poněkolikáté podržel brankář. Ve druhé třetině jsme začali tahat za delší konec, otočili jsme na 2:1 a vypadalo to slušně. Bohužel našemi přesilovkami jsme dostali Budějovice na koně. Budějovice pak využily přesilovku a asi pět minut byly opět lepší. Po dvou třetinách to bylo spravedlivě 2:2. Ve třetí třetině jsme nabádali hráče, aby byli trpěliví, protože pravděpodobně jeden gól rozhodne. To se nakonec potvrdilo."

Antonín Stavjaňa (ČEZ Motor České Budějovice): "My jsme dobře začali a šli jsme do vedení. Vyrovnání jsme domácí de facto nabídli špatným střídáním, kdy po delším intervalu odešli čtyři hráči najednou střídat. Z toho přečíslení domácí vyrovnali. My potom ještě dokázali reagovat a vyrovnat na 2:2, nicméně ve třetí třetině musíme některou z nabídnutých šancí využít. Domácí dovedl k vítězství gól, kterým v podstatě využili přesilovku."

Rytíři Kladno - ČEZ Motor České Budějovice 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 25. Kloz (Lorraine, Machač), 27. Kubík (Kehar, Přikryl), 43. Strnad (Kubík, Štindl), 59. Redlich (Kehar, Matula) – 5. Dostálek (Pavlin), 33. Pavlin (Čermák)
Rozhodčí: Přikryl, Kašík – Kotlík, Polák
Vyloučení: 3:5
Využití: 0:1
Diváci: 2003

Rytíři Kladno: Kopřiva – Štindl, Kehar, Lenďák, Štich, Hořava, Matula – Kubík, Přikryl, Strnad – Lorraine, Svedlund, Zikmund – Tůma, Machač, Kloz – Kružík, Kaut, Redlich

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča – Fillman, Marcel, Kutlák, Vráblík, Pavlin, Pýcha – Čermák, Pajič, Nedorost – Dostálek, Galamboš, Květoň – Crowder, Toman, Heřman – Šulek, Doktor, Marek


Autor / zdroj: rytirikladno.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Hrad Helfenburk zažije rekonstrukci bitvy o italský hrad Anzio

Rekonstrukce bitvy o italský hrad Anzio. Tak se jmenuje akce, při které návštěvníci uvidí ukázku vojenské techniky i dobývání hradu.

Post

Jelenovršské slavnosti nabídnou i unikátní plavení dřeva Schwarzenberským kanálem

Den plný zábavy, tradic, folkloru, her a zajímavostí, spojený s ukázkami plavení dřeva unikátním Schwarzenberským kanálem na nově vyznačené Zlaté stez

Post

Školka v Radomyšli přijme o 45 dětí víc, městys do ní investoval bezmála 30 milionů

Školka v Radomyšli u Strakonic už nemusí kvůli nedostatku místa odmítat děti. V sobotu zde slavnostně otevírají přístavbu mateřské školy, která městys

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA